Perpa B Blok Isıtma Soğutma Projesi İhale Sonuçları ve Toplam Maliyet

Merkezi Isıtma-Soğutma (4 Borulu Fan Coil) ve beraberinde yapılmakta olan Yangın (Sprinkler) Sistemleri Mekanik Tesisat İşleri İhalesi 06/11/2014’de “Açık Eksiltme Suretiyle” Perpa B Blok toplantı salonunda Yönetim ve Denetleme Kurulu üyeleri, teklif veren firmalar ve arzu eden kat maliklerinin huzurlarında gerçekleştirildi.

Bütün ihale süreci Perpa TV tarafından görüntülendi ve daha sonra Perpa B Blok ekranlarından kat maliklerimiz ve Perpalıların izlemesine sunuldu.

İhaleyi (bağımsız bölümlerin yangın iç tesisat işleri dahil fiyat olarak) toplam 12.216.000,00 TL’ye AK Mühendislik Ltd. Şti. kazandı.

02/04/15 tarihinde “Açık Eksiltme” yöntemiyle gerçekleştirilen Sistem Cihazları İhalesi sonucunda doğrudan distribütör firmalardan alınan makineler ve ihale bedelleri şöyledir:

Soğutma Grupları: Alarko Carrier (Inverter) marka 835 bin €

Çatıya Konacak Soğutma Kuleleri: Tamamen paslanmazdan Baltimore marka 389 bin €

Sirkülasyon Pompaları: Frekans Konvertörlü Wilo marka 186 bin 500 €

Isıtma Sıcak Su Kazanları: Baca gazı ekonomizörlü Viessman marka 58 bin €

Doğalgaz Brülörleri: Oksijen Trimli Riello marka 37 bin €

Yangın sistemi için Yangın Pompası: UL/FM onaylı Peterson marka 43 bin 500 €

Olmak üzere toplam 1 miyon 549 bin €

Proje toplam maliyeti

ISITMA-SOĞUTMA VE YANGIN TESİSAT SİSTEMLERİ TOPLAM MALİYETİNİN Mekanik tesisat işleri + Makine parkı (Soğutma Grupları, Soğutma Kuleleri, Isıtma Sıcak Su Kazanları, Sirkülasyon Pompaları, Yangın Pompaları ve Brülörler) + Elektrik + Doğalgaz + Kazan Dairesi Yenileme + Isıtma Soğutma Dekorasyon Çalışmaları + Sistemin devreye alınarak eksiksiz çalışması ve tamamlanması için gerekli sair işler de dahil olmak üzere] yaklaşık 19.500.000,00 TL+ KDV’ye mal olacağı yapılan ihaleler sonucu belirlenmiştir. (bugünkü döviz kurları üzerinden yaklaşık tutar olarak hesaplanmıştır)

Visited 10 times, 1 visit(s) today