İBB Zabıta Daire Başkanlığı Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü PERPA’yı denetleyerek yangına karşı aldığımız koruyucu önlemleri İtfaiye Görüş Raporu ile yeterli buldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün PERPA Ticaret Merkezi için 14 Kasım 2019 tarih ve 21530 sayılı İtfaiye Görüş Raporu:
Yangına karşı alınan koruyucu önlemler iş merkezi ortak alanları için 15 Kasım 2020 tarihine kadar kat koridorlarına ve ortak alanlara yangın ihbar butonu ve panele bağlı duman dedektör sistemi yapılması şartı ile yeterlidir.

PERPA kat koridorlarına ve ortak alanlara yangın ihbar butonu ve panele bağlı duman dedektör sistemi yapılması ile ilgili proje ve ihale şartnamesi hazırlanmıştır. İhaleye çıkıldığında duyuru ayrıca yapılacaktır. Söz konusu projenin 2020 yılının ilk 6 ayında yapılması hedeflenmektedir.

Dükkanları için ruhsat almak isteyen Perpalıların dükkanlarını PERPA Ticaret Merkezi faaliyet planına uygun olarak kullanmaları, dükkanlarının içine sprinkler taktırarak yangına karşı koruyucu önlemi almaları gerekmektedir. PERPA B Blok Yönetimi sprinkler hatlarını her dükkanın önüne kadar getirmiştir. PERPA B Blok Yangın Söndürme sprinkler sistemini dükkanınızın içine uzatıp yangın söndürme sistemimizden dükkanınızın içinde de faydalanabilirsiniz.

Visited 14 times, 1 visit(s) today

PERPA 2019- 2020 Dönemi İtfaiye Görüş Raporu