İTO “Hedef 2023 Zirvesi”

İstanbul Ticaret Odası, “Hedef 2023 Zirvesi” kapsamında yurtiçi ve yurtdışından alanında uzman konuklarla birçok önemli konuya ışık tuttu.
Zirveyi, İTO Toptan Dış Ticaret Komisyonu düzenledi.
İTO Merkez Binası’nda gerçekleşen zirveye Perpa Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi Mithat Yümlü de katıldı.
“Hedef 2023 Zirvesi” İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar’ın açılış konuşmasıyla başladı.
Çağlar, planlama ve stratejinin önemine değindi. 2023 hedeflerinin belirlenmesi ve uyulmasının gelecekte Türkiye’ye getireceği faydaları dile getirdi. Yapılan araştırmaların 2050 yılında dünyada dengelerin değişeceğini gösterdiğini belirtti.
TİM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükekşi 2023 hedeflerinin gerçekleştirilmesi için alınan önlemleri ve yapılan çalışmaları anlattı.
İTO zirvesi, gün boyu seçkin konuşmacılar eşliğinde oturumlara sahne oldu. Zirvede oturum başkanlığını Perpa TV’nin sevilen programı Pazar Araştırması’nın da uzman konuğu olan İTO 2 No.lu Toptan ve Dış Ticaret Meslek Komitesi Meclis Üyesi Necmi Sadıkoğlu yaptı. Sadıkoğlu, 2023 hedeflerine ulaşmak için yapılabilecek çalışmalara değindi.
Zirveye katılan uzmanlar Perpa TV’ye Türkiye 2023 hedeflerini değerlendirdi…
Zirvede ayrıca;
Almanya ve Güney Kore örnekleriyle yüksek teknoloji özellikli ürünler üretmenin, ülkelerin ihracat performanslarına etkileri,
Katma değerli ürün üretmek için ülkemizde sanayi işbirliği en etkin düzeyde nasıl sağlanabilir,
Yabancı yatırımcılar için Türkiye nasıl daha cazip hale getirilebilir,
İhracat hedeflerini gerçekleştirmek için kamu kurumlarının izlediği stratejiler ve firmalara sunduğu imkânlar
konuları ele alındı.

Visited 11 times, 1 visit(s) today