İşkur Mesleki Eğitim, Teşvik ve Uygulamaları Semineri

İşkur Mesleki Eğitim, Teşvik ve Uygulamaları Semineri Perpa A Blok Büyük Konferans Salonu’nda gerçekleşti.
Seminer Perpa A Blok ve Perpa B Blok Yönetimleri, Perpa Muhasebe Meslek Grubu katkılarıyla ücretsiz olarak gerçekleşti.
İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun vereceği seminer öncesinde Perpa TV’ye program hakkında bilgi verdi.
“İşverenlerimiz İşkur’u ve hizmetlerini tanımıyor. İşkur, işveren maliyetlerini minimize ediyor. İşkur’un işbaşı eğitim programı iş arayanlar, öğrenciler ve işverenler için çok önemli bir program. İşkur programlarını işsizlik sigortası fonu ile finanse ediyoruz. Devletin hedefleri arasında işsizlik oranını yüzde 5’e düşürmek var. İşsizlik sigortası fonu kullanım için uygun durumda. Aktif olarak kullanılması işveren ve iş arayanların isteklerine bağlı. İşkur danışmanları, internet sitesi ve broşürleri işverenler ve iş arayanlara yardımcı olmak için hazır. İşkur’un amacı işsizliği azaltmak, nitelikli iş gücü yaratmak, kdv oranı yüksek ürünler üretilmesine aracılık etmek” dedi.
Seminerin açılış konuşmasını Perpa Koop. Ynt. Krl. Sayman Üyesi Hacı Demir yaptı.
Yoğun katılımla gerçekleşen seminer sonrasında İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun ve Müdür Yardımcısı Günay Bölükoğlu izleyicilerin İşkur Mesleki Eğitim, Teşvik ve Uygulamaları hakkında sordukları soruları cevapladılar.
İŞKUR Şişli, Beyoğlu, Bayrampaşa, Bahçelievler, Başakşehir, Sultangazi, Büyükçekmece, Kadıköy, Ümraniye, Sancaktepe, Pendik, Tuzla Müdürleri ve Şişli Hizmet Merkezi iş ve meslek danışmanları da seminere katıldı. Toplantı salonunun önüne kurulan standlarda Perpalıların sorularını cevapladılar.
Seminer sonunda İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun ve Müdür Yardımcısı Günay Bölükoğlu’na teşekkür plaketi takdim edildi.

Visited 22 times, 1 visit(s) today