Havrano Doğal Gıda

Havrano Doğal Gıda Perpa B Blok’ta açıldı. Havrano, açılış kokteyliyle Perpalılara merhaba dedi.
B Blok’un yeni firmasının açılışına Perpa Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yümlü, kooperatif yönetim kurulu üyeleri ve Perpalılar katıldı.
Havrano Doğal Gıda’nın açılışını Perpa Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yümlü gerçekleştirdi.
Havrano Doğal Gıda’nın sahipleri Bekir ve Funda Filiz Çetin çifti mali müşavirlik mesleğinden organik ürün yetiştiriciliğine uzanan öykülerini anlattı. Gelibolu’da toprakla uğraşmak için kurdukları elma bahçesinden sonra Havran’da da meyve bahçesi kuran Çetin çifti, hobi olarak başladıkları uğraşı işe dönüştürdü.
Bekir Çetin, Havran’ın bereketini ürünlerine taşırken Havran’a hakkını vermek adına markalarına Havrano adını koyduklarını söyledi. İnönü mağaralarında yaşayan yarasaların Havranın organik zeytinlerine katkısını anlattı.
Havrano’nun butik bir üretim yaptığını belirten Bekir Çetin sanayileşmenin doğal ürünün kalitesini düşürdüğüne değindi. Belirli bir üretim miktarını ve kaliteyi koruyarak hizmet verdiklerinin altını çizdi. Havrano ürün çeşitliliğiyle dikkat çekiyor.
Havrano Doğal Gıda’dan Funda Filiz Çetin lezzetli Havrano zeytinyağının sırrını anlattı.
Bahçelerinin organik elmalarını kullanarak ailenin gizli formülüyle yapılan elma sirkesini de tüketiciyle buluşturan Havrano, Türkiye’de artık az sayıda kalan susam tohumlarını bularak yerli susam üretiyor. İri taneli yerli susam, daha yüksek yağ oranı ile hem daha lezzetli, hem de besleyici.
Kaz Dağlarından organik bal, polen, arı sütü getiren Havrano Doğal Gıda’da Kaz Dağları’ndan toplanan her derde deva bitki çayını da bulmak mümkün.
Kendi çiftliklerindeki tavuklardan topladıkları organik yumurtaları Perpalıların beğenisine sunan Çetin çifti ürettikleri yüzde yüz organik zeytinyağı sabununu özellikle bebeği olanlara öneriyor.
Zeytin, Zeytinyağı, Elma Sirkesi, Bal, Polen, Arısütü, Pekmez, Yumurta, Susam, Kazdağı Çayı, Sabun gibi organik ürünleriyle Havrano, mutfağınızda yerini almak için hazır.
Havrano’ya Perpa B Blok’taki butik dükkanının dışında internet adresinden de ulaşarak siparişlerinizi verebilirsiniz.
Havrano Doğal Gıda adres Perpa B Blok 13. kat No: 2451 (Zeybek Restoran karşısı) Tel: 05051471919
www.havrano.com

Visited 41 times, 1 visit(s) today