Evrensel Temel Gelir ve Türkiye Toplantısı

Evrensel Temel Gelir ve Türkiye konulu tartışma toplantısı Perpa B Blok toplantı salonunda gerçekleşti.

Yoğun ilgi gören toplantıyı Evrensel Temel Gelir – Türkiye ve Bir Şey Yapmalı organize etti.

Evrensel Temel Gelir – Türkiye kurucusu ve Dünya Temel Gelir Ağı ile Evrensel Temel Gelir – Avrupa üyesi Dr. Ali Mutlu KÖYLÜOĞLU toplantının gerçekleştirilme amacı evrensel temel gelirin ne olduğuyla ilgili bilgi verdi.

KÖYLÜOĞLU Türkiye’de evrensel temel gelir düşüncesi ve gerçekleşebilmesi için gereken kaynaklar noktasında fikirlerini paylaştı.

KÖYLÜOĞLU evrensel temel geliri destekleyen gruplar, konu hakkında dünyada son durum ve gelecek planlarıyla ilgili bilgilerini paylaştı.

Toplantı yönetimini Evrensel Temel Gelir – Türkiye’den Cemal ÖZDEMİR gerçekleştirdi. Ekonomi alanında Prof. Dr. İzzettin ÖNDER ve Bilgisayar Mühendisliği alanında Prof. Dr. Cem SAY tartışmacılar arasında yer aldı.

Toplantı tartışmacılar ve katılımcılar arasındaki yoğun soru cevap bölümü ile devam etti.

“Evrensel Temel Gelir – Türkiye” ve “BİR ŞEY YAPMALI…”; Evrensel Temel Gelir konusunu, Türkiye kamuoyunun gündemine sokmak, vatandaşlarımızı bu konuda fikir sahibi yapmak ve konuyu tartıştırmak için, önümüzdeki dönemde, çok değişik ortamlarda ve çok değişik metotlarla, yoğun bir çaba içinde olacaklarını ifade ettiler.

Visited 11 times, 1 visit(s) today