Ali BABACAN PERPA Ticaret Merkezi’ni Ziyaret Etti

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı, Türkiye Eski Dışişleri Bakanı, Türkiye Eski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı, Türkiye Eski Başbakan Yardımcısı Sayın Ali BABACAN PERPA Ticaret Merkezi’ni Ziyaret Etti.

Ziyarette, DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan EROL ve İstanbul İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Perpalı İş Adamı Önder KAYABAŞ yer aldı.
Sayın BABACAN ve Partilileri, Perpa Ticaret Merkezi B Blok ve PERPA Yapı Kooperatifi Başkanı Hacı Demir, PERPA A Blok Başkanı Hasan Sezgin, Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri ve Perpalılar ağırladı.

PERPA B Blok Mithat Yümlü Toplantı Salonunda gerçekleşen söyleşide Perpalılarla buluşan Ali BABACAN, Demokrasi ve Atılım Partisi’nin projelerini anlattı.

Konuşmaların ardından Ali BABACAN, Perpalıların sorularını cevapladı.
PERPA Ticaret Merkezi B Blok ve PERPA Yapı Kooperatifi Yönetimi BABACAN’a PERPA Kooperatifi tarafından hazırlatılan, Perşembe Pazarı ve PERPA’nın tarihini anlatan “Perşembe Pazarı” kitabını hediye etti. PERPA A Blok Yönetimi BABACAN’a Mustafa Kemal Atatürk portreli plaket takdim etti.

Söyleşinin ardından sayın Ali BABACAN, PERPA Yönetimleri, Demokrasi ve Atılım Partisi yetkilileri PERPA esnafını dükkanlarında ziyaret etti.

1- Ali BABACAN Kimdir?

Ali Babacan (4 Nisan 1967, Ankara), Türk politikacı, ekonomist ve mühendis. Demokrasi ve Atılım Partisinin (DEVA) kurucusu ve genel başkanıdır. 2002–2015 yılları arasında 13 yıl Türkiye dışişleri ve ekonomi bakanlığı yapmış olan Babacan, Türkiye Büyük Millet Meclisi 22., 23., 24. ve 26. dönem Ankara milletvekilliği yapmıştır.

58. ve 59. Hükûmetlerde ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yaptı. 60. Hükûmette 1 Mayıs 2009’a kadar dışişleri bakanı olarak görev aldı. 2005–2009 yılları arasında Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyeliği konusunda görüşmelerin yürütüldüğü makam olan başmüzakerecilik görevinde bulundu. 1 Mayıs 2009’da gerçekleştirilen kabine değişikliğinde başbakan yardımcısı olarak görev yaptı. 61. ve 62. Hükûmetlerde başbakan yardımcılığı yaptı.

Babacan, bakanlığı döneminde milyarlarca dolarlık IMF kredileriyle desteklenen, acı verici bir ekonomik reform programını yönetme görevi üstlendi; Türkiye ekonomisi iki ciddi krizden sonra kayda değer bir toparlanma kaydetti. Türk siyasi arenasının çalkantılı döneminden daima uzak durdu ve popülizme düşmeden bir teknokrat gibi hareket ederek yalnızca ekonomik reformlara odaklandı. Siyasi hayatı boyunca çeşitli düşünce kuruluşlarının toplantılarına katıldı.

Kaynak

1- tr.wikipedia.org

Visited 7 times, 1 visit(s) today