15 Ekim 2021 LIONS PERPA Organizasyonu

Dünya Lions Hizmet Günü nedeniyle LIONS daha önceki yıllarda da olduğu gibi PERPA’da olacak.

11-22 Ekim 2021 tarihleri arasında Ertuğ Atlı ve Atilla Yıldırım’ın “Toprağın Rengi” Resim ve Heykel sergisi Lions etkinlikleri kapsamında Perpalılarla buluşuyor. Sergi 8. kat Atatürk köşesinde görülebilir. 

15 Ekim 2021 Cuma günü Lions Vakıfları tanıtım için Perpa’da olacak. Kızılay ile kan bağışı etkinliği, göz, şeker taraması yapılacak. 

118E LIONS Yönetim Çevresi Federasyon Başkanı Birten Bilecik, LIONS nedir? Çalışmaları nelerdir? PERPA’da gerçekleşecek etkinlikle ilgili PERPA TV’nin sorularını yanıtladı.

Dünya Lions Hizmet Günü

Uluslar arası Lions Kulüpleri Birliği 209 Ülkede,  46.000’den fazla Lions Kulübü ve 1.5 milyona yakın  üye ye sahiptir. Sloganımız “Hizmet Ediyoruz” olup misyonumuz Lions Kulüpleri aracılığıyla insani  ihtiyaçları olan topluma hizmet vermek, barışı ve uluslararası anlayışı teşvik etmek için gönüllüleri güçlendirmektir.

Lions Kulüplerinin tanınması adına  ve Lions etkinliklerinin  tanıtılması adına 8 Ekim Dünya Lions Hizmet Günü tüm dünyada  görsel hizmetlerle halka ulaştırılır. Aynı zamanda  halkın  Lions  çalışmalarına  katılmaya davet etmek ve bu konuda  bilgilenmelirini sağlamak hedeflenir.

Uluslararası Lions Kulüpleri 1917’den bu yana dünyayı daha yaşanır kılmak için hizmetleri ile yerel toplumların kalplerini kazanan, dünyadaki hizmet odaklı Bir Numaralı Sivil Toplum Örgütüdür. Ülkemizde, Lions Kulüplerimiz 51 yıldır  karşılıksız  hizmetlerle  insan yaşamına katkı sağlamaktadır.

1- Atilla Yıldırım Kimdir?

1958 Kırşehir Mucur doğumlu, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi mezunuyum. Uzun yıllar Kamu Kurumlarında idareci olarak görev yaptım. 2010 yılından beri resim çalışmalarım devam etmektedir.

Resim hayatıma amatör olarak başladığım bu yolda büyük mesafe kat ederek profesyonel olarak çalışmalarıma devam etmekteyim. 118-E Lions Federasyonu’nun etkinliği ve sanata verdikleri destek çerçevesinde 11-10-2021 tarihinde Şişli Perpa İş Merkezi tören alanında Heykeltıraş Ertuğ Atlı ile birlikte Resim ve Heykel Sergisi açılışımız yapılacaktır.
Bundan önce çeşitli sanatçılarla birlikte katılmış olduğum çeşitli karma sergilerin ardından 3 kişisel sergi açtım. Resimlerimi karakalem, pastel, suluboya ver yağlı boya olarak çalışmaktayım. Atamızın 35*50 portresini silinmez pilot kalem ve noktalama ile çalıştım. 60.001 noktadan oluşan kapaklı Atatürk Portresini aslında 60.000 nokta vuruşuyla tamamladım ama Atatürk’ün gözümüzün nuru olduğuna vurgu çekmek istedim ve eserimi 60.001 nokta vuruşu ile bitirdim. Bu çalışmayı yaparken günlük bir saatten fazla çalışma olanağım olmuyordu. Atamızın portresini bir yıl içerisinde tamamladım bu özel eserimden başka Anadolu insanından esinlenerek yaptığım yağlıboya, karakalem, pastel özgün eserlerim de bulunmaktadır.

1- Ertuğ Atlı Kimdir?

Şanlıurfa doğumlu olan Ertuğ Atlı, 1985’ de İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ nden mezun olmuştur. 1998’ den bu yana Dernek Başkanlığı yaptığı Heykeltıraşlar Derneği’ nin şuanda onur kurulu üyesidir. 1999’ da Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Danışma Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. 2001’ de Mimar Sinan Üniversitesi Heykel Araştırma Geliştirme Komisyon Üyeliğine seçilmiştir. 2002’ de ‘Hitit Heykellerindeki Sembollerin Yapıtlarıma Yansımaları’ konulu tez çalışması ile M. S. Ü. G. S. F’ nde Sanatta Yeterlilik Programını tamamlamıştır. Yurt içinde ve yurtdışında çeşitli sergilere ve uluslar arası sempozyumlara katılan sanatçının ödülleri de bulunmaktadır.

2002’ de Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Birleşik Sanatlar Ana Sanat Dalı’ na Öğretim Görevlisi olarak atanan sanatçı halen Y. T. Ü. Sanat ve Tasarım Fakültesi, Bileşik Sanatlar Ana Sanat Dalı’ nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Ayrıca Sanatçı ‘Atölyem SANAT’ adlı İstanbul’ daki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Kaynak

1- www.oncevatan.com.tr/

1- www.iaafistanbul.com/

 

Visited 26 times, 1 visit(s) today